Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home2/alefbaye/public_html/balancebytravel.com/libraries/joomla/string/string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in /home2/alefbaye/public_html/balancebytravel.com/libraries/joomla/string/string.php on line 29

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in /home2/alefbaye/public_html/balancebytravel.com/libraries/joomla/string/string.php on line 30

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home2/alefbaye/public_html/balancebytravel.com/libraries/joomla/filter/input.php on line 652

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home2/alefbaye/public_html/balancebytravel.com/libraries/joomla/filter/input.php on line 654
جاذبه هاي توريستي بانکوک


User Registration

or انصراف

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home2/alefbaye/public_html/balancebytravel.com/libraries/joomla/html/parameter.php on line 0

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home2/alefbaye/public_html/balancebytravel.com/templates/leo_travel/html/com_k2/k2tabberfree/item.php on line 12

جاذبه هاي توريستي بانکوک

(0 رای‌ها)
بانكوك جایی خارق‌العاده برای دیدار است. شهرت این شهر به ترافیك شدید خیابان‌ها زیر سایه جاذبه‌های این شهرگم شده است. آنقدر دیدنی در بانكوك وجود دارد كه می‌توانید یك هفته تمام را تنها بهبازدید از آنها اختصاص دهید. البته بیشتر آنها در شهر كهن در جزیر راتاناكوسینمجتمع شده‌اند. كاخ‌های مجلل و دیدنی فراوانی در این شهر وجود دارند كه برخی ازآنها همچنان سكناگاه خانواده پادشاهی تایلند است. دیدار از كاخ بزرگ تجربه‌ای یكتارا برای شما برجای خواهد گذاشت. معابد بانكوك برخی از بهترینِ انواع خود را در جهانشكل می‌دهند. معابد وات پرا كئو، وات پو و وات آرون از جمله دیدنی‌ترین‌ها هستند ودر آنها از میزان كاربرد طلا و جواهرات در شگفت خواهید ماند. موزه‌های بانكوك اكثرابه هنر و معماری تایلندی پرداخته‌اند اما موزه ملی بانكوك جایی است كه هنر سایر مللرا نیز در كنار معرفی تاریخ این كشور به نمایش گذارده است. 
پارك‌ها، باغ‌وحش‌هاو مجموعه‌های حیات وحش چون مزرعه كروكدیل‌ها و مزرعه مارها نیز از جذابیت بی‌همتاییبرخوردارند. شما مي توانيد شیر دادن به مار را از نزدیك ببينيد.
 
شام در كشتي
سفر با کشتی بر روی رودخانه چائوپرایا در بانکوک، شیوه خوبی برای تماشای جاذبه هایونیز شرق است. این عنوانی است که اروپاییان در مورد بانکوک به کار می برند زیراعلاوه بر جریان داشتن رودخانه چائوپرایا Chao Phraya در این شهر، کانال های بسیارینیز در آن وجود دارند.
صرف شام بر روی کشتی گراند پرل Grand Pearl در فضای آراماین رودخانه و به دور از هیا هو و شلوغی بانکوک، تجربه ای به یاد ماندنی برایگردشگران است. این کشتی شامگاه از لنگرگاه ریورسیتی River City حرکت کرده و پس ازصرف شام در نور شمع و همراه با مناظر زیبا، از زیر پل رامای هشتم دور زده و بهلنگرگاه باز می گردد
دريمورلد
شهربازی بانکوک با انواع بازی ها وسرگرمی های متعدد، ساعت های شادی را برای کودکان فراهم می کند: شهر برفی، تنگهباریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی و بسیاری بازی هایهیجان انگیز دیگر، سرزمین رویایی را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگران تبدیلکرده است! رویاهای کودکان در سرزمین رویاها، به حقیقت می پیوندند.
                
دنيايوحش
بزرگترین باغ وحش آزاد تایلند با مساحت ۲۰۰۰ کیلومترمربع در خارج از شهر بانکوکقرار دارد. این مکان دارای دو بخش اصلی است: یکی محل نگهداری حیوانات وحشی و دیگریپارک آبی که گونه های متعددی از حیوانات دریایی در آن وجود دارند. در این پارک وحشآزاد، گردشگران به دنیای حیوانات کمیاب نزدیک شده و تغذیه شیر و ببر را از نزدیک میبینند.
اصلی ترین جاذبه این باغ وحش، محوطه ای است که در سال ۱۹۸۸ ایجاد شده ودر آن می توان حیوانات وحشی را در زیستگاه طبیعی خود دید. مسیر بازدید از این محل ۸کیلومتر بوده و ۴۵ دقیقه به طول می انجامد. هیجان انگیز ترین بخش بازدید از دنیایوحش زمانی است که گردشگران وارد جنگلی گرمسیری می شوند که در آن تمساح های گرسنه وگوریل ها منتظر آنها هستند.
در بخش دیگری از این پارک نمایش بوکس میمون ها اجرامی شود که کم از شهرت بوکس تایلندی ندارد! در پارک آبی این باغ وحش نیز، دلفین هاکه باهوشترین حیوانات دریایی خوانده می شوند، نمایش هایی را با توپ اجرا کرده ،آوازخوانده، گردشگران را بوسیده یا با آنها دست می دهند
بازار رويآب
در 80 کیلومتری جنوب غربی بانکوکبازار روی آب یان شهر قرار گرفته است که در آن زنان محلی میوه و سبزیجات خود را درقایقهای کوچک میفروشند. این بازار همیشه مملو از فروشندگان و خریدارانی است که برروی کانال شهر بانکوک در حال خرید و فروش محصولات گیاهی و سبزی و غذاهای محلیهستند. شلوغ ترین ساعات کاری 6 تا 11 صبح است و از این رو بهتر است گردشگران از اینشیوه سنتی خرید و فروش کالا در ساعات اولیه صبح بازداد کنند. این کانال آب که درسال 1868 به دستور پادشاه رامای چهارم برای سعولت در سفرهای آبی بین شهری ساخته شدهاست، محلی بسیار جذاب برای گردشگران اسن و انها میتوانند با کریاه قیق از این مکانکم نظیر دیدن کنند.
شهرسوخته(آيوتايا)
شهر تاریخی آیوتایا که به مدت ۴۱۷ سال پایتخت تایلند به شمار می رفته، یکی ازتاریخی ترین بناهای این کشور است که در زمان خود از بزرگترین شهرهای دنیا و مرکزتمدن آسیای جنوب شرقی بوده است.
پادشاهی آیوتایا که در سال ۱۳۵۰ ایجاد شده بود ودر واقع دومین پایتخت سیام پس از سوخوتایSukhotaiبه شمار می رفت، در قرن ۱۶ بهاوج قدرت، ثروت و فرهنگ رسید و قلمرو آن فراتر از لائوس، کامبوج و برمه کنونی گسترشیافته و حتی با فرانسه زمان لویی چهاردهم رابطه داشت. آیوتایا در ۸۹ کیلومتری شمالشهر بانکوک قرار گرفته و معماری آن ترکیبی از هنر معماری کامبوج و هنر دوره سوخوتایاست. این شهر که بسیاری در قرن ۱۷ آن را از زیباترین شهرهای جهان می دانستند، ازسال ۱۹۹۱ در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است.
آیوتایا تا سال ۱۷۶۷ محلحکومت ۳۳ تن از پادشاهان تایلند از خاندان های مختلف بود تا اینکه در نیمه های قرن۱۸برمه ای ها آن را فتح و تخریب کردند. از این شهر که زمانی بیش از ۴۰۰ معبد را درخود جای داده بود، امروزه تنها مجموعه ای از معابد و ردیف هایی از بوداهای نیمهویران و قدیمی بر جای مانده است.
رودخانهكواي
رودخانه کوای که به سبب پل روی آن شهرت جهانی دارد، در ۱۳۰ کیلومتری غرب بانکوکواقع شده است. شهرت این پل به این علت است که در دوران جنگ جهانی دوم، نزدیک به ۱۶هزار اسیر جنگی متحدان به هنگام ساخت « خط آهن مرگ » بر روی این پل، جان خودرا ازدست دادند.
در آن زمان ارتش امپراتوری ژاپن، این اسیران را مجبور به ساخت این خطآهن استراتژیک از میان جنگل و رودخانه های خطرناک این منطقه کرده بود. ساخت این پلدر سال ۱۹۴۲ آغاز شد و آنطور که تخمین می زدند، ۵ سال به طول می انجامید تا تایلندو برمه را با راه آهن به هم متصل کند اما ارتش ژاپن اسیران را وادار کرد که این خطآهن ۴۱۵ کیلومتری را در طول ۱۶ ماه بسازند با این حال پس از ساخت آن هم تنها ۲۰ ماهمورد استفاده بود و در سال ۱۹۴۵ متحدان آن را بمباران کردند.

پس از جنگجهانی دوم، نیروهای متحدان اجساد را در دو قبرستان در نزدیکی رودخانه کوای به خاکسپردند و هر ساله در اولین هفته ماه دسامبر به یادبود این واقعه، در این پلنورافشانی می کنند و نمایشگاه هایی در مورد این واقعه برپاست که در میان تایلندی هاو گردشگران این کشور هم بسیار طرفدار دارد

مزرعه تمساحها
در 25 کیلومتری جنوب بانکوک، بزرگترین مرکز پرورش و نگهداری کروکودیل در جهان قراردارد که بیش از 30 هزار تمساح را در خود جای داده است. در این مرکز که دارای گونههای مختلف تمساح آبهای شور، آمریکای جنوبی و رود نیل است، همه روزه نمایش هایمتنوعی از این جانوران به همراه سایر جاذبه های حیات وحش برای بازدیدکنندگاه اجرامیشود که محبوب ترین انها فیل سواری است.تمساح های این مرکز که بیش از 30 سال استدر محوطه ای وسیع و کاملاً امن نگهداری میشوند، در اندازه های مختلف از چند سانت تا 6 متر وجود دارندو محل پرورش این تمساح ها در سال 1950 به منظور حفظ و تغذیه اینحیوان که در معرض انقراض قرار داشت ایجاد شد و در سالیان بعد به مکانی برای استفادهاز گوشت و پوست این خزندگان تغییر یافت. اکنون در این محل محصولاتی ساخته شده ازچرم یا پوست تمساح از قبیل کیف و کفش عرضه می شود.
 
معابدبانكوكTraimit BuddhaوReclining Buddha
در بانکوک بیش از ۲۶ هزار معبد (وات) وجود دارند که از جمله مهم ترین آنها سه معبدبودای طلایی، بودای خوابیده و بودای مرمرین است. معنی دقیق وات ، معبد بوداییان ومحل تحصیل و سکونت راهبان این آیین است اما امروزه به تمامی اماکن مقدس آیین بودیسمدر تایلند و نیز تمامی عبادتگاه های ادیان مختلف به جز مسجد، وات گفته میشود.
معبد بودای طلایی: Traimit Buddha
یکی از معروف ترین وات های تایلنداست که پس از کشف اتفاقی بودای آن به شهرت رسید. حدود نیم قرن پیش این بودا که برایجلوگیری از تاراج آن توسط برمه ای ها با ساروج پوشیده شده بود، به هنگام جابجایی بهزمین افتاده و بخشی از آن کنده شد و مجسمه بودایی از طلای خالص به ارتفاع ۳.۵ متر ووزن ۵.۵ تن در زیر آن کشف شد. این معبد در محله چینی ها واقع شده است.
معبدبودای خوابیده: Reclining Buddha
بزرگترین و قدیمی ترین معبد بانکوک است که درمجاورت کاخ پادشاهی واقع شده و بیش از هزار مجسمه بودا را در خود جای داده است. اینبودا در دوران رامای سوم ساخته شده و نخستین مکان برای ماساژ سنتی تایلند به شمارمی رود. بودای خوابیده ۴۶ متر طول و ۱۵ متر ارتفاع داشته، با طلا پوشیده شده و درچشمهای آن مروارید به کار رفته است.
كاخ پادشاهيامرالد بودا
یکی از مکان هایی که هر گردشگری در تایلند از آن بازدید می کند، کاخ پادشاهی و معبدبودای زمردین Emerald Buddha است. این کاخ در واقع مجموعه ای از ساختمان های مختلفاست که از اواخر قرن ۱۸ تا نیمه های قرن ۲۰ محل سکونت تمامی پادشاهان تایلند بودهاند.
ساخت این کاخ با چوب در سال ۱۷۸۲ آغاز شد و در دوران تاجگذاری رامای اول بهپایان رسید. این پادشاه در طول سلطنت خود آن را تبدیل به امارتی مستحکم تر کرد. نقشه اولیه این کاخ از دوره آیوتایا Ayutthaya گرفته شده، ابتدا مساحت آن حدود ۵۱۰کیلومترمربع بوده و در زمان سلطنت رامای دوم به اندازه کنونی خود یعنی ۶۰۰کیلومترمربع رسیده است.
ساختمان های متعدد این کاخ در دوران رامای اول ساخته شدهاما پادشاهان بعدی بخش هایی ازآن را تغییر داده، نوسازی کرده یا به منظور ساختبناهای جدیدتر، تخریب کرده اند. این کاخ در ساحل غربی رودخانه بانکوک واقع شده وگرداگرد آن را دیواری به طول ۱۹۰۰ متر فراگرفته است. آن سوی دیوار هم کانالی قراردارد که در گذشته به منظور حفاظت از کاخ در برابر دشمنان ساخته شده و منطقه اطرافکاخ را به صورت جزیره در آورده است.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home2/alefbaye/public_html/balancebytravel.com/templates/leo_travel/html/com_k2/k2tabberfree/item.php on line 503
این تور به مدت 7 شب در ساموئی با بهترین خدمات و ارزانترین قیمت می باشد به نکات زیر توجه...
این تور به مدت 7 شب درپاتایا با بهترین خدمات و ارزانترین قیمت می باشد به نکات زیر توجه...
این تور به مدت  7 شب در پوکت با بهترین خدمات و ارزانترین قیمت می باشد به نکات زیر توجه...
خدمات تور:بليط رفت و برگشت پرواز ایران اير- 7 شب اقامت با صبحانه –یک گشت شهری در بانکوک-گشت...

Photo Tour

showshowshowshowshowshowshowshow

عضویت در خبرنامه

دریافت خبرنامه :
Submit your site in the best website directory for free! This business is listed under Travel Directory